Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiekPred mesiacom do našej firmy volala akási slečna, ktorá sa naliehavo potrebovala dozvedieť, či je možné koberec zbaviť fľakov po rozliatom červenom víne. Sedel som vtedy pri telefóne a z jej napätého hlasu bolo jasne cítiť, že ten problém je pre ňu pomerne vážny. Samozrejme, nie som žiadna baba z trhu, aby som vyzvedal, tým skôr, že klienta u nás považujeme za alfu a omegu našej práce, no slečna ozaj úporne hľadala dajaké riešenie, a tak som ju radšej vypočul a poradil.

Rodičia jej vraj na pár dní odovzdali byt do voľného užívania, takže hneď prvý večer vypukla s obývačke menšia párty, pravda, vo všetkej počestnosti. Nič, čo by ma mohlo prekvapiť, veď doma mám syna a dcéru v podobnom veku, takže som sa v jej slovách a motivácii dokonale orientoval. Osobne by som deckám asi byt na pospas nenechal, ale proti gustu, a tak ďalej.

Podľa jej slov bežalo…

Podľa jej slov bežalo všetko úplne cool a kamoši sa vraj bavili lepšie ako v klube. S babami nachystali niečo malé pod zub a chalani doniesli pitie – víno, colu a niečo ostré. Dvaja zarytí fajčiari z celej partie dostali vraj obecné utrum, ale v prípade akútneho nikotínového záchvatu, mohli vyjsť na balkón a tu pokúšať vlastné zdravie a osud.hĺbkové tepovanie kobercov, čistenie sedačiek

Dievča mi pripadalo celkom sympatické a rozumné, a to až do tej miery, že som v duchu opäť zvažoval, či by som mojim deckám, takto pripravený večer skutočne odmietol. Nič, nechám to radšej na inokedy, povedal som si len tak, pod nos. A čo sa teda u vás prihodilo, slečna, pokračoval som v našom rozhovore. Z vašich slov usudzujem, že večierok ste mali výborne pripravený. Ako by vám teda naša spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Prievidza, mohla pomôcť?

Ukázalo sa, že v byte vystrašenej slečny v ten večer zapracovala pomerne hlúpa, ale spoľahlivá náhoda, a najmä, nešťastná kombinácia dvoch odvekých rivalov – čeveného vína a koberca. Koniec-koncov, podobne nepríjemný karambol majú vo svojich spomienkach mnohí z nás, takže podstatu koncov poznáme.

Mladí sa skrátka dobre bavili…

Tepovanie sedačiek a gaučovMladí sa skrátka dobre bavili, tancovali, jedli a popíjali. A keďže panelové byty práve priestorom neoplývajú, následky nedali na seba dlho čakať. Niektorí z veselých tanečníkov zrejme drgol ostrejšie do stola a fľaša s červeným vínom sa ocitla priamo na koberci. Vďaka duchaprítomnosti našej telefonujúcej slečny vytieklo na koberec oveľa menej, ako mohlo, ale tmavá škvrna sa už stopnúť nedala.  

Prirodzene, hneď sa na tú bordovú machuľu svietiacu na svetlom koberci zosypala poriadna hrsť soli, papierové utierky, dokonca ju slečna stihla poliať osvedčeným čistidlom. V stave nočnej rozjarenosti získali všetci okolo dobrý pocit, že tieto kroky budú možno stačiť, tým skôr, keď samotné dievča suverénne vyhlásilo, že fľak ráno ešte prebehne kefou a tepom, nech to rodičia radšej nevidia.Ako vyčistiť koberec? Ako a prečo?

Slová našej klientky som zásadne neprerušoval, aj keď mi bolo jasné, že neskoro bolo už vo chvíli, keď červené víno vytekalo na koberec, takže ranný pokus žiadnu zmenu neprinesie. V tomto smere vždy platilo a platí akési osudové spojenie, že červené víno sa vie do koberca zamilovať na večné veky a nikdy inak. No a slečna mi vzápätí všetky tieto úvahy potvrdila.

Fakticky sa do škvrny ráno pustila…

Fakticky sa do škvrny ráno pustila, ale hustá pena, kefa, vynaložená sila, ani prosby, dokonca ani zúfalé, už tu nepomáhali. Osudové, ale neželané spojenie vína a koberca bolo na svete. Čo však bolo oveľa horšie, rodičia mali o pár dní doraziť domov. Tú pohromu proste vidieť nesmeli, zaprisahala sa mi slečna do telefónu.

Škvrny na koberci - Ako vyčistiťTo viete, že mi jej bolo úprimne ľuto, veď si na jej mieste stačilo predstaviť moju vlastnú dcéru. V tej chvíli som jej sľúbil to hlavné. Firma A SERVIS LIPKA ju naisto samu s problémom nenechá a urobí všetko, aby sa koberec tej tmavej, hrozivej škvrny zbavil. Čiže, aby sa veci v ich obývačke vrátili do normálu.

Slečna ma prekvapila dosť nečakanou vetou, že práve na nás spolieha. Viaceré kamošky aj web vyhľadávače jej potvrdili, že sme jednou z najlepších upratovacích firiem na trhu, pričom A SERVIS LIPKA svoje dobré a zvučné meno drží už po dlhé roky poriadne vysoko.

Priznám sa, tie slová ma neskrývane potešili a naplnili hrdosťou na firmu, našich ľudí a každodenú prácu. Od prvého dňa, čo som v spoločnosti začal, bola na prvom mieste spokojnosť, aj toho najmenšieho klienta, kvalita odvedenej roboty a tiež priateľský, ale stále profesionálny prístup, a to v každom smere.

Firma trvalo spolieha na špičkové technológie…

Firma trvalo spolieha na špičkové technológie, pričom koberce čistíme zásadne metódou hĺbkového strojového čistenia, ktoré vykazovalo a vykazuje jedinečné výsledky. Samozrejme, že za roky praxe sa človek stretol s rôznymi názormi na to, čo je pre čistenie kobercov lepšie. Ešte aj dnes poniektorí riešia dilemu, či využiť lacnejšiu metódu extrakčného čistenia alebo sa spoľahnúť na trochu drahšie hĺbkové strojové čistenie.Tipy a triky na čistenie kobercov

Napokon, slečna v telefóne mala podobnú otázku, ktorá ale bola z rodu povinnej jazdy. Zrejme sa len chcela dozvedieť, čo ju to rozliate víno na koberci bude stáť. Využil som túto ponúknutú príležitosť a jasne jej naznačil, že extrakčná metóda síce dokáže ušetriť zopár euro, ale výsledok býva takmer vždy tristný, pričom si práve škvrny od červeného vína rady píšu vlastnú, nečitateľnú kapitolu.

Z pohľadu technológie je extrakčný systém čistenia už dávno prežitý a morálne zastaralý. Spoliehať sa teda pri odolných fľakoch a škvrnách, či masívnom znečistení na túto metódu, nebýva práve šťastná cesta. Často sa dokonca stáva, že málo kvalitné, takpovediac, ploché čistenie, ktoré nesiaha do hĺbky koberca, vynesie na povrch staré, zájdené nečistoty a koberec potom vyzerá ešte horšie ako pred ošetrením.

Škvrny na koberci a ich odstraňovanieAby som slečnino prvotné rozhodnutie potvrdil, pripomenul som ešte dobre známu. Takmer okrídlenú vetu, že skutočne môžeme ušetriť len vtedy, ak s rozumom investujeme. Mladá žena ma teda poprosila o najbližší termín a spýtala sa, či prídem koberec čistiť práve ja. Túto drobnosť som jej rád prisľúbil, lebo som si bol vedomý, že sa spolieha nielen na firmu A SERVIS LIPKA, ale aj na konkrétneho človeka.

Nebudem vám klamať

Nebudem vám klamať. Videl som už more škvŕn od červeného vína, ale táto patrila medzi tie výnimočné. Na vine bol tak trochu aj vysoký, svetlý koberec, takže rozmerný fľak vsiaknutého vína nadobudol skoro 3D rozmer a zdal sa preto ešte väčší a neprekonateľnejší.

Naša neistá slečna stála medzi dverami obývačky a zdalo sa, že očakáva z mojej strany nejakú jobovku. Hneď som ju ale uchlácholil a naznačil jej, že to bude dobré a koberec celkom iste vrátime do času pred jej príjemnou párty.

Dievča po tejto mojej vete viditeľne ožilo. Keďže sme museli vyčistiť celý koberec, vzali sme s kolegom do parády aj nábytok a poposúvali ho, aby sa dalo pri čistení dosiahnuť i na miesta pri stene. Je to celkom bežná súčasť našej roboty, takže všetko bolo ok.Čistiace prostriedky na koberce a čalúnenie

Práve keď sme sa chystali zapnúť náš spoľahlivý a výkonný strojový čistič, ktorý svojou silou v laikovi iste vzbudzuje rešpekt, ozvala sa ešte raz naša mladá klientka. Viac-menej som tušil, čo bude nasledovať. Vyslovila totiž – z jej pohľadu – oprávnenú obavu, či ten veľký stroj ich koberec dajako nepoškodí. To by mi mama s otcom asi nikdy neodpustili, doplnila ticho.

Pokiaľ sa pamätám…

čistenie kobercov, sedaček, čalúneniaPokiaľ sa pamätám, začal som vysvetľovať, našej firme sa ešte ani raz nepodarilo poničiť žiadny koberec. A tak by ma naozaj prekvapilo, keby sa nám to pošťastilo práve u vás, slečna. Usmiala sa, čo bolo dobré znamenie. Viete, používame zásadne len overené postupy spojené s kvalitnou technikou a presne fungujúcou technológiou. Nikdy nás nenechali v štichu, nikdy.

Hĺbkové čistenie vlastne znamená, že do koberca postupne dostaneme unikátny chemický roztok značky Bosch RTS. Ten systematicky preniká až k posledným vláknam hĺbkovej štruktúry koberca, čo prináša očakávaný výsledok. Ten veľký stroj s odhodlanými kartáčmi, ukazoval som naň, vytvorí vďaka ich rotačnému pohybu hustú a účinnú penu.

Vlastne sa to dá porovnať s kúpaním nezbedného chalana, ktorý vám vliezol do vane po hrdinskej bitke niekde medzi blatom a prachom. Pena, ktorá je mimochodom veľmi spoľahlivá a šetrná, dokáže v hĺbke koberca nekompromisne nabaľovať všetky nečistoty, dávne zbytky špiny, ale tiež alergény, roztoče a kadečo iné, nemenej nevábne.

Aby som bol ale celkom presný…

Aby som bol ale celkom presný. Treba jasne upozorniť, že pri tejto činnosti neostáva len pri samotnom odstránení špiny. Táto vyskúšaná metóda totiž dokáže akýkoľvek koberec aj poriadne vydezinifikovať, čo iné spôsoby čistenia v popise práce vôbec nemajú. Klient teda od nás získa nielen krásne čistý, ale dokonale hygiencky čistý koberec.Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom

Dá sa povedať, pokračoval som vo vysvetľovaní, že náš spôsob je dôkladný, overený a vysoko spoľahlivý, takže na jeho konci má klient dokonale čistý koberec. Prirodzene, že k výkonu nášho stroja a unikátnej peny patrí aj sila nášho extrémne výkonného vysávača, ktorý si nevystačí iba s jedným, ale pracuje rovno s troma motormi.

Po zapnutí tohoto siláka odstránime tmavú, takmer čiernu penu, plnú špiny a roztočov celkom jednoducho a pohodlne. Sila trojmotorového vysávača navyše zbaví nami vyčistený koberec aj podstatnej časti obsiahnutej vlhkosti, takže celá plocha koberca ostáva po skončení všetkých popisovaných prác takmer suchá.čistenie kobercov doma

To viete, mnoho klientov nemáva…

To viete, mnoho klientov nemáva z dokončeného, ale vlhkého koberca práve dobrý pocit. Treba istý čas čakať, kým sa nadobro a prirodzene nevysuší. Byt je medzitým naplnený málo lákavým odérom, a konečne – kazí to celkový umelecký dojem našej práce, hmm? Slečna sa na mňa uvoľnene usmiala a poďakovala.

Bola už takmer v predsieni, keď sa ešte raz vrátila. Musí vraj do súrne do mesta, ale iba na hodinku a nevie, či sa dá odísť teraz. Nebude nám to vadiť, keď nás nechá osamote? Má tu náhradné kľúče, keby sa niečo dialo, ale bude fakt rýchla a do hodiny je naspäť. Môžem, opýtala sa ma. Samozrejme, spoľahnite sa, ubezpečil som. Sme na to zvyknutí a nie je to žiadny problém. To jej stačilo a po chvíli som počul len buchnutie dverí.Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?

Pravdu povediac, vo firme sme na to už dávno zvyknutí. Mnohí klienti celkom bežne z domu, či bytu odídu, najmä tí pre ktorých pracujeme už roky. Osobne si myslím, že to svedčí o dvoch podstatných veciach. Obojstrannej dôvere a profesionálnom prístupe firmy. Klient nemárni svoj drahocenný čas nudným vyčkávaním, kedy s prácou skončíme a my sa mu za jeho dôveru odvďačujeme dobre odvedenou prácou.

A keď sa nad tým zamyslím do dôsledkov…

A keď sa nad tým zamyslím do dôsledkov, nájde sa ešte jeden, snáď ten najpodstatnejší, a pre nás vo firme najcennejší dôvod – dobré meno a povesť firmy. Pre zákazníka sa spoločnosť A SERVIS LIPKA stala po rokoch poctivej a precíznej práce synonymom spoľahlivosti. Otvoreného a čestného partnerstva, a najmä výbornej kvality všetkých upratovacích prác. To je jednoducho niečo, čo vás deň po dni presviedča, že vaša robota má zmysel a cieľ.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaZ podobných úvah ma vytrhol kolega, ktorý už medzičasom nahodil stroj a začal s čistením, takže sme sa obaja vrhli po hlave do práce. Uznávam, že to išlo ako vždy – v pohode a bez väčších zádrhelov. Tmavé fľaky a menšie škvrny po červenom víne opäť raz krásne vyšli, takže ma hrial pocit, že slečna bude s výsledkom dozaista spokojná.

Sotva sme sa začali obaja baliť, ozvalo sa cvaknutie zámky vo dverách a ubehané dievča stálo na prahu izby. Letmo, skôr len pohybom hlavy sme sa spolu pozdravili. Na tvári jej bolo jasne vidno, že je riadne napätá a strašne nedočkavá, ako to s ich nešťastne ovíneným kobercom vlastne celé dopadlo.

Môj kolega stál trochu v uhle…

Môj kolega stál trochu v uhle, takže na miesto, kde bola predtým škvrna, dobre nevidela. Urobila preto jeden krok navyše a začala sa po ploche svojho koberca pozorne rozhliadať. Nebadateľne som sa usmieval. Nedalo mi to a pokúsil sa o neškodný vtip v zmysle, že ten fľakatý koberec už máme v aute. Tento nový vyzerá celkom dobre, nie?

Slečna pochopila môj drsnejší žart a celá tvár sa jej náhle rozžiarila radosťou. Skutočne. Na mieste, kde bola tá dramatická, tmavá mapa po víne, ležal len krásne čistý koberec a celá obývačka naviac príjemne voňala. Dievča sa nám nevedelo dosť dobre poďakovať, a tak bola radosť obojstranná. My s kolegom sme medzitým navyše stihli spratať aj všetok nábytok, takže miestnosť vyzerala ako zo škatuľky – vzorne uprataná, čistá a útulná.Ručné čistenie, tepovanie sedačiek a gaučov

Myslím, že takéto chvíle mám vo svojej firme A SERVIS LIPKA vôbec najradšej. Chvíle, keď je náš klient nielen spokojný so prácou, ktorú sme pre neho urobili. Ale keď obidve strany cítia, že práve dostali to, čo ich naplňa – vedomie profesionálne odvedenej služby pre spokojnosť zákazníka. Som presvedčený, že ten pocit sa mi nikdy nezunuje.