odstranenie graffity
V Českej republike realizuje firma A SERVIS LIPKA ako jediná, komplexný servis na odstránenie graffiti, kvalitnú antigraffitovou ochranu a servis odstránenia graffiti z našich AGO. Tieto služby vykonáva nielen na SR, ale aj na českom trhu a najnovšie aj v Rakúsku.

Na antigraffiti náter poskytujeme najlacnejšiu cenu v Českej a Slovenskej republike a to od 4,00 €/m². Pri hladkých plochách nanášame zvyčajne 3 vrstvy, ale pri štruktúrovaných a pórovitých povrchoch je nutné naniesť vrstiev 6-12. Antigraffiti náter možno aplikovať aj na marmolit, a to vo 3-5 vrstvách v cene do 17,00 €/m. Antigrafitová ochrana je nanášaná v niekoľkých vrstvách podľa štruktúry povrchu. Aplikovať ju môžeme na všetky druhy plôch vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré neznesú antigraffiti náter sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Nanášanie antigraffitového náteru je proces, pri ktorom je potrebné mať vonkajšie klimatické podmienky nad + 10° C. Ošetrenie povrchov s AGO je nekomplikované a vždy so 100% výsledkom. Postupujeme tak, že graffiti odstránime a potom nanesieme tzv. jednorazový náter Bellinzoni, ktorý docieli toho, že je ochrana zachovaná a znásobená tak, že jej funkčnosť vydrží až 6 rokov a znesie viac.

odstranenie graffity

Ak vykonáme antigraffiti náter alebo nástrek na vašej budove, sme schopní na akomkoľvek mieste v Českej a Slovenskej republike, novo aj v Rakúsku odstrániť graffiti do 14 dní v akomkoľvek i najmenšom rozsahu. Pre našich zákazníkov je v zmluve o dielo zakotvené servisné čistenie a odstraňovanie z našich AGO. Funguje je to tak, že ak sa objaví na fasáde graffiti, my ho odstránime, tak vždy ZADARMO na tomto konkrétnom mieste vrátime nový plát AGO tam, kde sme pracovali, takže tam znovu nanesieme nové AGO, ktoré bolo oslabené našou odstraňovacou činnosťou. Týmto Vám môžeme ponúknuť službu za prijateľnú cenu. Viacnásobná ochrana je drahá cca od 20,00 €/m². a hlavne je úplne zbytočné chrániť za vyššie finančné čiastky všetky miesta na fasáde, keď je pravdepodobné že nebudú pokreslené všetky chránené plochy za jej životnosť. Naša firma nemá v SR konkurenciu nielen v cene, ale predovšetkým v servisnej činnosti a v nastavenom systéme ako udržať budovy bez graffiti.

Technické údaje k antigraffiti náterom AGO / antigraffitová ochrana /:

– realizuje sa na všetky typy povrchov, okrem skla, polykarbonátov a leštených kovov

– fasádu neutesňuje, nezadržiava vlhkosť v budove a objektoch – funguje

– náter je paropriepustný – vlhkosť z fasády vystupuje

– náter je hydrofóbna – vlhkosť do fasády nevstupuje – odpudzuje vodu

Odstránenie graffiti

Graffiti sa musí čo najviac zoslabiť a následne sa pretrie fasádnou farbou. Ak sa zamaľujú graffiti bez jej stenčenia, prestupujú viditeľné pôvodné kontúry a finálny výsledok nie je efektívny. 100% výsledok s odstránením graffiti ide len na plochách, kde je nanesená antigraffitová ochrana. Odstraňovanie graffiti je možné realizovať len s vonkajšou teplotou nad 10 °C. Povrchy, ktoré nie sú ošetrené AGO a objaví sa na nich graffiti idú odstrániť na 60-90%, pričom pri fasádach je nutné zaobstarať si navyše fasádnu farbu na pretretie. Je najľahšie sa pred sprejermi ochrániť antigraffitovou ochranou.

odstranenie graffity

A SERVIS LIPKA, s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úravu, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolenej polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených plesní a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob, použiť špeciálna pieskovačka W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov či graffiti. Metódu pieskovanie možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti či potrebujete sa poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.