cistenie kobercov

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. prevádzkuje čistenie kobercov už 20 rokov pre mnoho významných zákazníkov po celej Slovenskej republike, Česku, Rakúsku a Nemecku. V odbore upratovacích služieb patrí k špičke ako vo vykonanej práci, tak aj v servise ponúkaných činností, pri ktorých používa najmodernejšie účinné technológie.

Hĺbkové čistenie kobercov

Koberce čistíme a tepujeme kotúčovým strojom s kefou s vysokou štetinou. Veľkým prítlakom tu dochádza k silnému a kvalitnému mechanickému vyčisteniu. Vzhľadom k váhe kotúčového stroja a záberu účinnej a šetrnej chémie Bosch RTS sa nám darí koberce kvalitne vyčistiť a dezinfikovať. Roztoče a nečistoty, ktoré sú usadené hlboko v štruktúre koberca, vykefuje kotúčový stroj, chémia Bosch RTS vytvorí chemickú a dezinfekčnú reakciu na vodnej báze a všetky znečistenia spolu s vodou následne vysajeme trojmotorovým priemyselným vysávačom dosucha. Strojovou metódou čistenia sa koberec kvalitne preperie, vyčistí a prežiari. Strojovou metódou dokážeme vyčistiť koberce, ktoré iné firmy nie. Za dobu, čo aplikujeme strojovú metódu na hĺbkové čistenie kobercov, nemáme zaznamenanú ani jednu reklamáciu ani zlé ohlasy. Extrakčná metóda čistenie kobercov, ktorú používajú niektoré upratovacie firmy, nie je vhodná pre dokonalé čistenie kobercov. Táto metóda je založená na princípe vstreknutia chémie do koberca a rýchleho odsatia. Chémia sa nedostane do hlbokej štruktúry koberca a po zaschnutí zostávajú na koberci fľaky.

cistenie kobercov

Ručné čistenie čalúnenia

Firma A SERVIS LIPKA vykonáva veľmi efektívne čistenie a tepovanie sedačiek, kresiel a čalúnenia. Na dôkladné vyčistenie čalúnenia používame účinnú chémiu Bosch RTS, ktorá sa ručne za pomoci jemnej kefy s dlhými štetinami napení a zapracuje do textílie. Táto chémia veľmi účinne zbavuje tkaniny aj toho najväčšieho znečistenia. Po pôsobení chémie na textíliu použijeme vysokotlakový trojmotorový vysávač so špeciálnou hubicou na čalúnenie, ktorý vysaje všetky uvoľnené nečistoty, alergény, nežiaduce pachy a vysuší čalúnenia takmer dosucha. Vo výnimočných prípadoch a to iba na určité typy pevných tkanín, ktoré sú veľmi znečistené, používame ručnú AKU kotúčovú kefu. Z 90% vykonávame technológiu ručného čistenia čalúnenia, ktoré je šetrné a dokáže vaše sedačky, kreslá a čalúnenie zbaviť všetkých nečistôt.

cistenie kobercov

Ostatné činnosti firmy A SERVIS LIPKA

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavú úpravu, ktorá je prevažne vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu antigraffiti, odstraňujeme nepovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvorbe vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa na opravy fasád aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn apod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejším spôsobom použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva tj. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, keďže je schválená Pamiatkovým úradom SR.