opravy fasád hl.
 
Firma A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka pre svojich zákazníkov opravy fasád a ďalšie služby širokého spektra a s naším programom „STOP GRAFFITI“ dbáme na to, aby boli fasády Vašich budov celkom čisté a opravené. Keďže sa čím ďalej častejšie stretávame s odstraňovaním graffitov z najrôznejších povrchov, je na mieste zoznámiť sa aj s prevenciou, ktorá Vás môže zbaviť sprejerských stôp nadobro. Nie každý vie, že sa dajú graffity odstrániť, nie to sa pred nimi chrániť antigraffitovým náterom. Antigraffitový náter doporučujeme zákazníkom po oprave povrchu fasády, aby bol povrch pripravený na nanesenie antigraffitovej ochrany. Vašu fasádu opravíme, nerovnosti a otlčené rohy zapravíme špeciálnym tmelom na fasády. Túto prácu vykonáva náš profesionálny tím, ktorý sa snaží vyhovieť všetkým Vašim požiadavkám. Po kvalitne uskutočnenej oprave poškodenej fasády, nanášame fasádne farby zn. Weber, ktoré patria k špičkovým výrobkom a ponúka širokú paletu farebných odtieňov spĺňajúcu nielen aktuálne architektonické požiadavky. Fasádne farby nanášame vo dvoch vrstvách. Naše služby realizujeme nielen po celej Českej republike, ale aj na Slovensku, v Rakúsku a Nemecku.

oprava

 

Natieranie fasád

U odstránenia graffitov z fasád domov neošetrených antigraffitovým náterom alebo nástrekom musíme upozorniť, že úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 – 90 %. Po odstránení graffitov zostávajú na niektorých miestach obrysy, ktoré sa nedarí odstrániť ani pri opakovaných pokusoch. Preto si často nechávajú zákazníci svoju fasádu premalovať tak, aby bol výsledok čo najlepší. Pri likvidácii graffitov na fasádach je potrebné počítať s tým, že sa spolu s graffitmi odstráni aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si nechať fasádnu farbu namiešať podľa odpovedajúceho odtieňa. Zaistíme až 90% zhodu farebnosti fasádneho náteru.  

Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu, tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku. Pri nátere je v cene zahrnuté aj čistenie fasády vysokotlakovou vodou (v rovnakej výmere ako náter, pokiaľ nie je iná dohoda). Všetky tieto služby realizujeme aj na výškových budovách (práca vo výškach), ktorú vykonáva náš tím profesionálnych pracovníkov špeciálne vyškolených pre prácu vo výškach. Ľahšie prístupné miesta vo výškach natierame pomocou vysokozdvižnej techniky, lešenia a rebríku. Pre ťažko prístupné miesta máme tím certifikovaných horolezcov, ktorí vykonávajú natieranie a opravy fasád vo výškach pomocou horolezeckého vybavenia. Práce na fasádach pomocou horolezeckého vybavenia sú v porovnaní s použitím lešenia aj rýchlejšie a v konečnom dôsledku aj cenovo dostupnejšie.

nater fasady

 

Čistenie fasád

Čistenie fasád realizujeme nielen u rodinných domov, ale aj u veľkých panelákových budov a komerčných stavieb, ďalej u múrikov, stien a pod. Prevažne v mestách sa na fasádach usadzuje vrstva prachu a rôznych nečistôt. S našou technológiou sme schopní oživiť pôvodnú krásu fasády. Zaisťujeme kompletné čistenie a umývanie fasád vo výškach za použitia horolezeckej techniky. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, mechov, spórov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme toho, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme, a odstránime existujúce mikrobiálne napadnutie.

Tlakovým strojom a aktívnou čistiacou zložkou UNISAN očistíme celú plochu fasády od všetkých existujúcich prírodných sanitrov, mechov a rias. Táto chémia účinne odstráni a vydezinfikuje fasádu. Po vyschnutí fasády doporučujeme naniesť ochranný náter BELLINZONI, ktorý má funkciu difúzneho odporu. Tým zamedzíme vytváraniu vlhkosti a tvorbe zelených sanitrov. Tento náter má taktiež funkciu antigraffitovej ochrany. Náter má životnosť 4-6 rokov a ochráni fasádu na vašej budove. Naša firma vykonáva maľby a výmaľby kvalitnými fasádnymi farbami Weber, aplikujeme penetráciu a úpravu podkladu povrchu, striekame a zjednocujeme povrchy fasád tlakovou vodou, detailne čistíme fasády z ušľachtilých prírodných materiálov, umelého kameňa, obkladov špeciálnou chémiou.

výšky 2

 
Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa pre čistenie fasád, teheľných múrov, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zájdenej nečistoty, mechu, rias, graffitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov, či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj pre čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená českým pamiatkovým ústavom. Naše služby vykonávame po celej Českej republike, Slovensku, Rakúsku a Nemecku.

Pokiaľ je omietka na Vašej budove schátralá, popraskaná, lúpe sa farba alebo sa drobí omietka, praskliny a drobné dierky zapravíme silikónovým tmelom, poškodené vrstvy náteru odstránime a väčšie nerovnosti alebo otlčené rohy zapravíme špeciálnym fasádnym tmelom. Všetky tieto služby vždy vykonáva špeciálne školený zamestnanec. Po vykonaní týchto opráv a pred prípadným natrením fasádnou farbou je vhodné ešte celú plochu ošetriť penetračným náterom, ktorý slúži k spojeniu a spevneniu predchádzajúcich vrstiev náteru a celkovej fixácii povrchu. Pokiaľ ste sa rozhodli opravené miesta pred natrením ochranným náterom pretrieť len lokálne, penetrácia nie je nutná.

odstranenie graffity

U fasád a štruktúrovaných omietok je potrebné podotknúť, že pokiaľ odstraňujeme graffity z neošetreného povrchu, je úspešnosť na 60-90%. Pri likvidácii graffitov na fasádách je potrebné počítať s tým, že sa odstráni spolu s graffitmi aj časť fasádnej farby. Preto je potrebné si nechať namiešať fasádnu farbu podľa zodpovedajúceho odtieňa. Potom, čo odstránime graffity z neošetreného povrchu, tak doporučujeme naniesť ochrannú vrstvu antigraffitového náteru alebo nástreku.

Medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA s.r.o. ponúka ďalšie služby:

Svojim zákazníkom ponúkame rad služieb v profesii upratovania ako je denné a pravidelné upratanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a voskovanie podláh, hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov, ručné tepovanie čalúneného nábytku a sedacích súprav. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je obzvlášť vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme nedovolené polepy z presklenných plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, mechov, sporov zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG, tzv. náterom LSG dosiahneme toho, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitrov a zamedzíme, a odstránime existujúce mikrobiálne napadnutie. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iontovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa tiež na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa pre čistenie fasád, tehelných múrov, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zájdenej nečistoty, mechu, rias, graffitov, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu pieskovačku W 1-40 a abrazíva t j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov. Kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok či starých náterov, či graffitov. Metódu pieskovania možno použiť aj pre čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Pokiaľ Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, popozerajte si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.