voskovanie podlah

Kvalitné voskovanie podláh

Pri voskovaní podláh využívame len profesionálnu čistiacu chémiu a prístroje. Držíme sa pritom osvedčených postupov a našich mnohoročných skúseností. Vďaka tomu vám môžeme sľúbiť, že po našej návšteve vo Vašej firme či domácnosti bude podlaha zbavená všetkých nečistôt a vďaka voskovaniu bude žiariť čistotou. Voskovanie podlahám dodá nielen lesk, ale vyživí povrch, uzavrie ich póry a zaistí dlhodobejšiu životnosť. Zakonzervovanie podlahy tzv. fluatáciou vykonávame prostredníctvom priemyselného polyméru (vosku). Našim zákazníkom vždy po dokončení čistenia podláh odporučíme, aby si nechali podlahu zakonzervovať nanesením priemyselného polyméru tzv. fluatáciou – voskovaním podlahy. Touto ochranou sa zabezpečí, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podlahy a škár.

voskovanie podlah

Na podlahu dávame prevažne pololesklý vosk, tento vosk máme dlhodobo osvedčený a máme s ním výborné skúsenosti. Vosk musíme do podlahy votrieť 2-3x tak, aby sa vytvorila kompaktná vrstva, ktorá zaistí podlahe pružnosť, elasticitu, protisklz. Pro voskovanie podláh používame kvalitný nemecký pololesklý vosk PKD – odolný polymér s dobrou životnosťou cca. 3 roky, čo závisí od vyťaženosti podlahy. Tento polymér má rad výhod, keď po jeho nanesení nie je na podlahách vidieť znateľné stopy, má mierny proti-sklz, podlaha sa vďaka nemu oveľa lepšie udržuje a veľmi výrazne predĺži životnosť podláh. Fluatáciu podláh alebo tiež voskovanie podláh vykonávame pre všetky typy podlahových krytín (parkety, PVC, marmoleum, betón, mramor, …). Odbornému ošetreniu podláh by ste mali venovať pozornosť, najmä ak sú Vaše podlahy denne vystavované vysokej záťaži, v týchto prípadoch je najrozumnejšie ochrannú vrstvu obnovovať v pravidelných servisných cykloch.

Strojové čistenie podláh

Naša firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. zabezpečuje svojim zákazníkom strojové čistenie podláh za využitia najmodernejšej technológie a získaných mnohoročných skúseností z vykonaných metód čistenia. To podstatné na dôkladnom vyčistení podláh má na starosti veľmi kvalitná a účinná chémia. Pre generálne a hĺbkové strojové čistenie podláh používame kotúčový stroj, čistiacu chémiu určenú pre podlahy a vysoko výkonný turbo vysávač. Strojové upratovanie zahŕňa čistenie, leštenie čistiacimi padmi (vlastníme rôzne typy padov), alebo silonovou kefou. Čistíme strojovo rôzne druhy podláh, a to dlažby, linoleá, marmoleá, plávajúce podlahy, betónové podlahy, liate podlahy, kamenné podlahy, atď. Pred začatím upratovacej práce určíme druh podlahoviny a rozsah znečistenia, podľa toho potom volíme adekvátnu formu upratovania a voľbu zodpovedajúcich čistiacich prostriedkov.

voskovanie podlah

Pri strojovom čistení podlahy postupujeme tak, že podlahu najprv kvalitne vydrhneme a vykefujeme roztokom vody s chémiou. Každý druh čistenej podlahy vyžaduje úplne iný prístup, inú použitú chémiu a mechanické ošetrenie v závislosti od chemických a mechanických vlastností povrchu. Na chemické čistenie je dôležité zvoliť správnu pH hodnotu prípravku. Na všetky generálne a hĺbkové čistenia používame zásaditú chémiu. Len na upratovanie po stavebných činnostiach a rekonštrukciách je využitá kyslá chémia, ktorá dokonale odstráni všetky vápenaté a cementové závoje, zvyšky stavebných nečistôt a povlakov z podláh. Pre iné strojové čistenie podláh sa táto kyslá chémia nehodí, keďže je veľmi agresívna a citlivé podlahy môže poškodiť. Akonáhle je povrch dôkladne vykartáčovaný, v nasledujúcom kroku roztok s naviazanými nečistotami odsajeme pomocou hubice s gumovými lemami. Táto hubica je napojená na vysoko výkonný vysávač, ktorý dokáže veľmi kvalitne odsať všetku nečistotu.

Ďalšie ponúkané služby firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Naša spoločnosť svojim zákazníkom ponúka aj rad iných služieb ako je denné a pravidelné upratovanie domácností, kancelárií, rezidencií či firiem, upratovanie po stavebných činnostiach, strojové čistenie a tepovanie kobercov. Vykonávame tiež umývanie, čistenie, leštenie okien, ďalej na okná nanášame nanoimpregnáciu tzv. nešpinavou úpravou, ktorá je predovšetkým vhodná pre okná so zlou dostupnosťou. Po dohode čistíme rolety, lamely a markízy. Odstraňujeme graffiti a nanášame ochranu proti graffity, odstraňujeme nedovolené polepy z presklených plôch. Špecializujeme sa aj na čistenie fasád od plesní, machov, spór zo zateplených domov, a to veľmi progresívnou technológiou LSG. Náterom LSG dosiahneme to, že zamedzíme tvoriacej sa vlhkosti, ktorá spôsobuje rast a tvorbu zelených sanitier a zamedzíme a odstránime súčasné mikrobiálne napadnutia. Táto funkcia je založená na princípe zmeny iónovej rovnováhy v bunkovej stene mikroorganizmu. Zameriavame sa aj na pieskovanie, čo je abrazívna metóda čistenia, ktorá sa úspešne používa na čistenie fasád, tehlových stien, pomníkov, obkladov, dlažieb, schodov od náteru, zašlej špiny, machu, rias, grafity, odstraňovanie náterov a korózie zo železných a oceľových konštrukcií, olejových škvŕn a pod. Pre tieto všetky prípady je najvhodnejší spôsob použiť špeciálnu Pieskovačka W 1-40 a abrazíva, t.j. jemný piesok, granit, šupky z vlašských orechov, kedy dopadom abrazíva na povrch dochádza k odstráneniu usadených nečistôt, omietok, starých náterov či graffiti. Metódu pieskovania možno použiť aj na čistenie fasád historických budov či pamiatok, ktorá je schválená Pamiatkovým úradom SR. Naše služby vykonávame po celej Slovenskej republike, Čechách, Rakúsku a Nemecku. Ak Vás zaujímajú ďalšie naše činnosti alebo sa potrebujete poradiť, pozrite si naše internetové stránky http://www.a-servislipka.sk/ alebo nás priamo kontaktujte.